top of page

Neden Koyu Renk Şişe Kullanıyoruz?Bugüne kadar hep sağlık, lezzet ve kaliteden bahsettik. Peki, zeytinyağının doğallığını ve kusursuzluğunu nasıl koruyacağız?


Zeytinyağı ışıktan hemen etkilenen bir gıdadır. Işık, zeytinyağının kimyasal ve fiziksel bileşiminde bazı değişiklikler meydana getirir. Zeytinyağının ışık ile teması sonucunda tadında kusurlar oluşur.


Pet şişeler ve saydam cam ambalajlar zeytinyağının saklanması için uygun değildir. Özellikle pet şişelerin birleştirilmesinde kullanılan kimyasal maddeler zeytinyağının içerisinde bulunan yağ asitlerini çözmekte ve kanserojen etkiye sebep olmaktadır.


Saydam cam şişlerde muhafaza edilen zeytinyağı ise gün ışığı alırsa içerisinde bulunan klorofil maddesi nedeniyle etkileşime girerek yağ asitlerini parçalar ve kusurlar oluşturur.


Birçok zeytinyağı üreticisi ürünlerini ucuz olduğu için pet şişelere ya da saydam cam şişelere koymaktadır. Oysa yüksek kaliteli bir zeytinyağı için yine yüksek kaliteli koyu renk ambalaj tercih edilmelidir. Bu noktada, bazı yağların daha ucuza mal olmaları da onların hangi kalitede ambalajlandıklarıyla doğrudan ilgilidir.


Koyu renkli cam şişeler, contalı vidalı kapaklar, gıdaya uygun içi laklı tenekeler zeytinyağı ambalajı için en uygun seçimlerdir.


Bu nedenle Garandere Zeytinyağı olarak kaliteden asla ödün vermiyor; sağlık ve güzellik iksiri zeytinyağlarımızın ilk günkü tazeliğini ve içeriğindeki sağlık değerlerini koruması için koyu renk, geri dönüştürülebilir cam şişe ve laklı teneke ambalaj tercih ediyoruz.


Garandere Zeytinyağının şifası sizinle olsun.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page