top of page

Nesilden Nesile Dünden Bugüne:  Bafa Heraklia “Garandere”

garandere_zeytinyagi_dogal_ege_milas_edi
garandere_zeytinyagi_dogal_konsept.jpg
Doğanın Altın İksiri
Garandere Zeytinyağı

 

Her damlası katkısız, her damlası şifa...

 

Güney Ege’de doğmuş eşsiz bir gelenek bizimkisi. Geçmişten geleceğe ailece atıldığımız bu serüven Milas’ın güneyinde küçük bir dağ  olan Garandere'den (Halk dili ile söylenişi) topladığımız zeytinler ile başlıyor.

 

Antik çağlardan beri zeytinyağı üretimi yapılan yöremizde, geleneklerine bağlı, yeni nesil teknolojileri benimseyen, kalite ve doğa odaklı bir markayız.

 

Zeytinyağımızı tutkuyla, emekle, özenle ve sevgiyle sizler için şişeliyoruz. Bir şişe Garandere Zeytinyağı ile sıcak Ege güneşini, ağaçlarımızın yaprakları arasındaki tuzlu Bafa esintisini ve meyvelerimizi besleyen verimli topraklarımızın şifasını alacaksınız.

İşimizi Zeytin Ağaçlarının Kadim Geçmişine Saygı Duyarak Özenle Yapıyoruz

 

İlkelerimiz arasında doğallık, kalite ve hijyen esastır.

 

Tamamı kendi bahçelerimizde yetişen zeytinleri doğru teknik ile topluyor, aynı gün hiç bekletmeden ve kimyasal yola başvurmadan üretiyoruz. 

 

Ata geleneğimizi adım adım öğrendiğimiz bilgiler, edindiğimiz tecrübeler ve çağımızın gelişmiş üretim teknikleriyle buluşturuyor; yüksek kaliteli zeytinyağı üreterek sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Rekor Polifenol Değeri ile Kusursuz Zeytinyağını Tercih Edenlere

Gerçek sızma soğuk sıkım zeytinyağlarımız Memecik türü zeytinden elde edilen zeytinyağlardır.

 

Memecik zeytini dünyada eşi benzeri olmayan bir tiptir ve sadece yöremizde yetişir. Bu, zeytinyağımızı diğerlerinden ayıran en önemli faktördür. Memecik zeytini yüksek polifenol seviyesi ile sağlığınızı korumaya yardımcı olacak en güçlü savaşçılardan biridir.

 

Coğrafi İşaretli, Avrupa Birliği tarafından tescillenen, ödüllü zeytinyağlarımızın kendine has yoğun meyvemsi bir aroması vardır. Uygun koşullarda ve doğru şekilde sıkım yapılan zeytinyağlarımız, rekor polifenol değerleri, güçlü meyvemsi aroması ve dengeli acılığı ile kusursuzdur...

Neden Garandere Zeytinyağı?

Gerçek Sızma Soğuk Sıkım Zeytinyağlarımız, Güney Ege’nin Antik çağlardan kalma şehri (Mylasa) Milas’ın Bafa (Heraklia) Köyündeki zeytinliklerimizde yetişen, Memecik türü zeytinden elde edilen  zeytinyağlarıdır.

Zeytinyağlarımız, yalnızca Garandere topraklarında yetişmiş zeytin ağaçlarının meyvelerinden ve hiçbir kimyasal işlem görmeden elde edilen doğal ürünlerdir.

Yağlarımız, erken hasat döneminde kendi bahçemizden, toprağa değmeden toplanan zeytinlerden soğuk sıkım yöntemiyle üretilir. Garandere zeytinyağları zeytinliklerimizden toplanan zeytinlerin en kısa sürede sıkılarak çıkan “zeytin meyvesinin suyudur”.

Garandere Zeytinyağları, dalından  başlayarak ambalajlanıp satışa sunuluncaya kadarki üretim ve kalite zincirinin her aşamasında uzman kadromuz tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra satışa sunulmaktadır.

garandere_zeytinyagi_dogal_neden_biz.jpg
garandere_zeytinyagi_dogal.jpg
Bir şişe Garandere zeytinyağı sofranıza ulaşana kadar hangi süreçlerden geçiyor?

 

Zeytin ağacının verim vermesi için ona çok iyi bakmanız ve doğasına saygı duyarak onunla sürekli ilgilenmeniz gerekir.

 

Hasat zamanı: Zeytinler yeşilken yapılan hasada ‘Erken Hasat’ diyoruz. Bu dönemde yapılan zeytinyağlarımızın fenolik değerleri daha zengin, aroması ve besin değeri yüksek olur. Ortalama 8-12 kg zeytin sadece 1 lt yağ verir.

 

Hasat Şekli: Asla ‘çırpmayız’. Çünkü bu yöntem gelecek senenin filizlerine zarar verir. Zeytinlerimizi doğru tekniklerle toplayarak hasat yapılır.

 

Kasaya Toplama: Zeytinler hava alan delikli kasalara doldurulur. Böylelikle kızışma önlenir. Asla yerdeki zeytin toplanmaz.

 

Zamanlama: Zeytinlerimiz hasat günü bekletilmeden sıkılır.

 

Sıkım Yöntemi: Modern sistemde, temiz butik  bir makinede ve soğuk yöntem ile işlenmektedir.

 

Depolama: Sıkım sonrası, krom  tanklarda hava ve ışıktan uzak 15-16 derecede depolarda saklanmaktadır.

 

Ambalaj: Zeytinyağının en sağlıklı ambalajı koyu renk cam şişe veya tenekedir.

Avrupa Birliği Tescilli Milas Zeytinyağı Üreticisi 

pdo.png
ab-tescili-1.png
Kapıda Teslimat
ab-bayrak.png

AYNI GÜN KARGO

Tüm Ürünler

bottom of page