top of page

Neden Milas, Neden Garandere Zeytinyağı?


Çünkü Milas, 8 bin yıldır insanların yerleştiği, Karya Uygarlığı’ndan bu yana zeytincilik yapılan ve zeytinyağı üretilen bir coğrafya.


Türkiye, Milas beldesiyle, Avrupa Konseyi Kültür Rotası olarak tanınan Zeytin Ağacı Rotası içinde yer alıyor. Milas’ta yetiştirilen zeytinlerin tamamı zeytinyağı üretimine yönelik olarak yetiştiği için Milas, Türkiye’de zeytinyağının başkenti olarak anılıyor.


Milas zeytinyağının ünü, antik dönemden beri yoğun olarak ve yüksek kalitede yetişen Memecik çeşidi zeytininin kullanılmasından geliyor.


Tanesi küçük, ucu kancalı Memecik cinsi zeytinin sıkılmasıyla; polifenol değeri yüksek, sarı-yeşil arası renkte, çağla çimen meyvemsi aromaya sahip üst sınıf bir natürel zeytinyağı elde ediliyor.


Bütün bu özellikleriyle Milas zeytinyağı, Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa Birliği coğrafi işaretli zeytinyağı olarak tarihe geçme başarısı gösteriyor.


Ancak bütün bu özelliklere sahip olmak dışında kaliteli ve doğru zeytinyağı üretmek için bazı kriterleri yerine getirmiş olmak gerekiyor.


Kaliteli bir zeytinyağının tüm kriterlerini titizlikle yerine getiren Avrupa Birliğinden tescilli ve Coğrafi İşaret etiketine sahip Garandere Zeytinyağı’nı tercih etmek için nedeniniz çok.


Milas’ta, atadan kalma ağaçlarımızdan, memecik çeşidi zeytinlerden üretilen Garandere zeytinyağlarımız en iyi kaliteye, gurme lezzetine ve sağlık özelliklerine sahiptir. Sadece erken hasattan, soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen altın madalya ödüllü Garandere Zeytinyağları geri dönüştürülebilir, koyu renk cam şişlerde satışa sunulmaktadır.


Doğanın Altın İksiri Garandere Zeytinyağının şifası sizinle olsun.Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page